Školy z regionu mohou získat titul Zelená škola Olomouckého kraje


Školy z regionu mohou získat titul Zelená škola Olomouckého kraje

Olomoucké hejtmanství vyhlásilo také letos soutěž Zelená škola Olomouckého kraje. Oproti loňskému roku kraj při vyhlašování zvolil formu veřejného příslibu a školy tak při soupeření nebudou vázány přísnými podmínkami standardního dotačního programu. Přihlásit se mohou všechny školy na území našeho regionu, které se aktivně zapojují do realizace školního environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty. Soutěžit se bude celkem v sedmi kategoriích. Olomoucký kraj následně mezi vítězné školy rozdělí 50 tisíc korun.

 „Vítězným školám bude poskytnut finanční příspěvek, který lze použít například na nákup výukových pomůcek, zahradního nářadí a materiálu, dětských herních prvků nebo úhradu služeb vztahujících se k realizaci ekologické výchovy ve škole,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.

Konkrétní finanční ohodnocení vítězných škol se bude odvíjet také od počtu přihlášených. „Pokud bude v každé kategorii méně než 10 přihlášených, získá škola na prvním místě minimálně 5 tisíc korun. Pokud ale budeme mít v dané kategorii 10 a více škol, dostane vítěz také 5 tisíc korun, ale navíc oceníme i druhou školu v pořadí, která získá minimálně
3 tisíce korun,“
doplnil náměstek Hynek.

Školy mohou přihlášky do soutěže podávat do 5. září 2017. Při následném hodnocení budou posuzovány pouze aktivity v oblasti environmentálního vzdělávání realizované v období od 1. září 2016 do 30. června 2017.

Další podrobnosti k soutěži najdou zájemci na webových stránkách kraje zde.