Do Šternberka doputuje výstava Má vlast


MAS Šternbersko se zapojila do organizace šestého ročníku putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“. V pondělí 12. ledna 2015 dorazí moravská kolekce do města Šternberk. Na hlavním náměstí bude  k vidění až do čtvrtku 5. února.
Výstava bude ve Šternberku zahájena vernisáží, která se uskuteční v pondělí 12. ledna v 15 hodin. Kromě občanů a turistů, procházejících náměstím, si ji budou moci v následujících čtyřech týdnech v rámci organizovaných exkurzí prohlédnout i žáci základních a středních škol z města a blízkého okolí.
Putovní výstava „Má vlast cestami proměn“ přináší formou fotografií a doprovodných textů svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích, sakrálních stavbách. Výstavní panely jsou k vidění po celý rok ve vestibulech nádraží, krajských úřadů, knihoven, škol a univerzit, na návsích a náměstích. Díky tomu ji každoročně zhlédne kolem 2,5 milionu návštěvníků.
Pořadatelem výstavy je pražská asociace Entente Florale CZ – Souznění, spolupořadatelem Národní kulturní památka Vyšehrad. Ve Šternberku se jejího uspořádání zhostilo Město Šternberk a MAS Šternbersko.
Text: Kateřina Kuncová Kapková