MAS podpořila soutěž hasičů v Bělkovicích-Lašťanech


MAS podpořila soutěž hasičů v Bělkovicích-Lašťanech
Šest družstev mužů a čtyři oddíly žen se v sobotu 20. září utkaly v upraveném požárním útoku, který se již posedmé konal v Bělkovicích-Lašťanech. MAS Šternbersko věnovalo vítězům obou kategorií putovní pohár.
Obě prvenství zůstala „doma“ díky časům 4:40, kterého dosáhli muži a 5:41, s nímž porazily své soupeřky ženy. Úkolem každého týmu bylo nalodit se na koupališti na raft a přeplout na něm podélně bazén. Po vystoupení na břeh překonali soutěžící tunel a následoval samotný požární útok.
Za vítězným mužstvem z Bělkovic-Lašťan se na druhé příčce umístili závodníci z Olomouce-Holic, následováni týmem SK Bělkovice-Lašťany, za nímž skončily Trusovice, Šumvald B a Šumvald A. Ženy z Bělkovic-Lašťanysi vydobyly prvenství před družstvy z Olomouce-Holic, Horky nad Moravou a Šumvaldu.
V soutěži O pohár MAS Šternbersko se následujícího dne utkaly také dvě družstva přípravky, devět týmů mladších a osm týmů starších žáků. Čekaly je požární útok a štafeta dvojic. První místo si v kategorii přípravky opět vybojovaly Bělkovice-Lašťany, mladší i starší žáci byli nejšikovnější z Trusovic.
Text: Kateřina Kapková
Foto: Josef Londa   

Odkaz na foto: zde