Oslavy 110 let založení SDH Dolany a noční hasičská soutěž


Ve dnech 1. a 2. září 2017 oslavil sbor dobrovolných hasičů v Dolanech výročí 110 let od svého založení a MAS Šternbersko byla jedním z partnerů, kteří akci podpořili.

V rámci svých oslav připravili hasiči i loučení s prázdninami nejen pro děti. V pátek tak bylo na programu promítání rodinné komedie v "Kině pod širým nebem" a opékání špekáčků, které nemohla pokazit ani nepřízeň počasí. Hasiči byli připraveni.

Sobotní den už byl nabytý o něco více, pro návštěvníky byl připraven bohatý doprovodný program. Kromě atrakcí pro děti byly připraveny například ukázky IZS a biketrialu, které zaujaly nejednoho účastníka oslav.  Nesmělo chybět slavnostní předání ocenění členům SDH Dolany a své dovednosti předevedli i mladí hasiči, večer pak byla připravena ještě ohnivá show. Během oslav nesměla chybět hudební produkce, kterou zajišťovalo hned několik kapel. 

​Další akcí SDH Dolany, kterou jsme mohli podpořit byla noční pohárová soutěž mužů a žen. Noční hasičská soutěž muži a ženy Dolany 2016 o putovní pohár obce Dolany se konala dne 16. 9. 2017 u hasičské zbrojnice v Dolanech. Na soutěži se představilo celkem 41 družstev a kromě pohárů pro vítěze byly pro soutěžící připraveny i věcné ceny. Nezapomělo se ani na diváky, pro které bylo zajištěno občerstvení i doprovodný program.

​Máme radost z úspěchu obou akcí a těšíme se na další spolupráci.