MAS školáky zkouší, nakolik znají Evropskou unii


Šternberk žije Evropou. To je název projektu Místní akční skupiny Šternbersko, jehož hlavní aktivitou je vědomostní kvíz pro žáky devátých ročníků místních základních škol.

V úterý 26. září se v Informačním centru na Horním náměstí sešli jeho první účastníci. Své znalosti o Evropské unii a jejích členských státech měli školáci možnost předvést při několika tematických okruzích. K jednotlivým zemím EU přiřazovali hlavní města, rozpoznávali hymny, vybarvovali vlajky, odpovídali na otázky k historii i současnosti Evropské unie a formou testu dokazovali, jak dobře znají kulturu, literaturu a pamětihodnosti nejrůznějších evropských států. Na závěr je čekala ochutnávka pokrmů, které jsou typické pro jednotlivé členské země, jako např. francouzské sýry, italskou pizzu, maďarskou čabajku, belgickou čokoládu, slovenské korbáčiky, české koláče apod. Závěrečné vyhodnocení kvízu Šternberk žije Evropou doprovázely drobné odměny za účast, snahu i znalosti. S prázdnýma rukama neodešel ani pedagogický dozor. Všichni si domů odnesli drobné suvenýry, ti nejšikovnější pak i hodnotnější ceny.

Vědomostní kvíz o EU a jeho členských státech bude v Informačním centru Šternberk (IC) , které je také současně Městským Evropským informačním centrem (MEIS) probíhat ještě i ve středu 27. září a následně v úterý 3. října, ve středu 4. října; pro studenty místního gymnázia pak v pátek 3. listopadu.

Městská evropská informační centra (MEIS) jsou informační sítí, která funguje za podpory EUROPE DIRECT Olomouc, Olomouckého kraje a Statutárního města Olomouc.

Celá fotogalerie ZDE.